ABS Jets získala jako první v České republice certifikát kvality IS-BAO III

17. 10. 2017
Novinky
ABS Jets získala jako první v České republice certifikát kvality IS-BAO III

Prestižní mezinárodní osvědčení se podařilo získat největší české společnosti na poli privátního a business létání ABS Jets. Jako první v České republice a na Slovensku získala třetí stupeň certifikace IS–BAO (International Standard for Business Aircraft Operations) a potvrdila tak svou příslušnost ke světové špičce v oboru privátního letectví.

 

Certifikát IS-BAO III, vydávaný mezinárodní organizací IBAC (International Business Aviation Council) se sídlem v Montrealu a schválený NBAA (National Business Aviation Association), potvrdil mimořádný důraz ABS Jets k bezpečnosti a řízení rizik.

„Získání tohoto osvědčení je pro nás skutečným milníkem. IS-BAO III je jakýmsi zlatým standardem. Jsme rádi, že jsme se zařadili mezi světovou špičku a potvrdili kvalitu našich služeb a důraz na bezpečnost na nejvyšší úrovni. Všem mým kolegům za to patří obrovské uznání,“ řekl výkonný ředitel ABS Jets Jan Králík.

K dosažení nejvyššího stupně IS-BAO vedla náročná cesta. Celý proces certifikace je rozdělen do tří úrovní, přičemž každá indikuje vyšší míru odborné vyspělosti společnosti. První stupeň označuje zavedení vhodného systému řízení bezpečnosti. Druhého stupně dosahují společnosti až po několika letech a deklaruje účinné řízení bezpečnostních rizik. Třetí stupeň, nejvyšší úroveň, získávají pouze společnosti, které prokáží, že řízení bezpečnostních rizik je nedílnou součástí všech procesů ve společnosti.

ABS Jets byla pro udělení certifikace celkově prověřována z hlediska téměř 400 mezinárodních standardů. Audit ověřoval například i odbornou způsobilost leteckého personálu, kompletní letový provoz nebo přístup k ochraně životního prostředí.

Požadavky na získání a udržení IS-BAO jsou každým rokem náročnější a reflektují celosvětový rozvoj leteckého průmyslu. 

„Audit, kterým jsme prošli, dává ucelený obraz o tom, jak celá společnost funguje. Těší nás, že jsme třetí stupeň IS-BAO získali jako první z business Aviation společností v České republice a na Slovensku. Především důraz na bezpečnost napříč všemi procesy je tím, čím se naše společnost profiluje od samého začátku,“ uzavřel Jan Králík. 

K používání a měření webu využíváme cookies. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme.
OK Více informací